preloder
logo

پیشرو رایان دماوند

این شرکت در سال 1392 ثبت در قالب تیم دماوند آی تی، در حوزه آی تی خدمات مختلفی مانند :
• طراحی انواع وب سایت • بهینه سازی وب سایت • پیاده سازی انواع اپلیکیشن های تحت وب • اده سازی انواع اپلیکیشن های موبایل (اندروید و ios) • مشاوره راه اندازی کسب و کار های آنلاین • برند سازی و آنلاین مارکتینگ • و … ارائه مینماید

سرویس های میزبانی وب

سرویس های میزبانی وب

 سرویس های میزبانی وب

 

امروزه با گسترش اینترنت داشتن یک وبسایت امری روتین است؛ خواه مربوط به یک شخص باشد یا یک مجموعه. درواقع امروزه در دنیای کسب و کار افرادی موفق تر هستند که در اینترنت موفق‌اند. یکی از منابع مورد نیاز ما برای داشتن یک وبسایت خوب و موفق، سرویس میزبان وب است اما سرویس‌های میزبان وب چه هستند و چرا ما از آن ها استفاده می کنیم؟
میزبانی وب سرویسی است که به شرکت ها و افراد اجازه قرار دادن یک وبسایت یا صفحه وب را بر روی اینترنت می‌دهد. میزبانی وب یا ارائه دهنده سرویس میزبانی، تجارتی است که تکنولوژی مورد‌نیاز برای دیده شدن وبسایت‌ها و یا صفحات وب بر‌روی اینترنت را فراهم می‌آورد. وبسایت ها بر روی کامپیوتر‌های ویژه‌ای به نام سرورها ‌میزبانی و یا ذخیره می‌شوند.
وقتی کاربران اینترنتی می‌خواهند از وبسایت شما بازدید کنند، کافی است آدرس و یا نام دامنه وبسایت شما را در مرورگر خود تایپ کنند. کامپیوتر آن ها به سرور متصل خواهد شد و صفحات وب شما از طریق مرورگر به آن‌ها تحویل داده خواهد شد.

 

چرا باید از سرویس های وب استفاده کنیم؟

بسیاری از مردم بر این باورند که تنها ثبت یک نام دامنه باعث فعال بودن یک وبسایت می‌شود. چیزی که آن ها به اشتباه متوجه شده‌اند، یک نام فقط به اندازه یک نام مفید است؛ نامی که مردم ممکن است فقط از روی آن شمارا بشناسند. در واقع برای فعال نگه داشتن یک وبسایت و بقا بر روی اینترنت شما نیاز به یک سرویس میزبانی دارید. اگر شما برنامه دارید بدون داشتن یک سرویس میزبانی یک وبسایت بسازید ثبت یک نام دامنه شما را به هیچ جا نخواهد رساند. برای ثبت یک وبسایت در سرویس های میزبانی، داشتن حساب یک حساب میزبانی وب بسیار مهم است. یک شرکت میزبانی وب امکان اینکه وبسایت شما توسط همه در اینترنت در دسترس قرار بگیرد را فراهم خواهد آورد.
سرویس‌های میزبان‌ وب معمولا بابت خدمات خود هزینه دریافت می‌کنند. شما همچنین به عنوان کاربر می‌توانید سرور خود را با تمامی امکانات آن هم در خانه خود راه‌اندازی کنید، اما تفاوت اصلی بین اجاره کردن یک سرور و راه اندازی سرور خود، این است که راه اندازی یک سرور برای شماه هزینه بیشتری دارد. راه اندازی یک سرور نیازمند داشتن کامپیوتر های قدرتمند به همراه پردازنده‌های قوی و حافظه بسیار و همچنین سیستم عامل هایی نظیر ویندوز یا لینوکس است. همچنین این را هم اضافه کنید که شما باید تخصص لازم برای مدیریت آن را داشته باشید.
وقتی شما یک سرویس میزبان سرویس دهنده‌ها استفاده می‌کنید، آن‌ها تمامی اتفاقات پشت پرده را نظیر نگهداری و تعمیر سرور‌ها مدیریت می کنند. درواقع میزبان های وب طراحی شده اند تا زندگی شما را راحت تر کنند و هزینه های شما را کاهش دهند.
برای داشتن یک سرویس میزبان وب انتخاب های گوناگونی در مقابل شما وجود دارد. اما باید دقت داشته باشید که برای داشتن یک میزبان خوب نیازی نیست هزینه زیادی انجام دهید. درواقع شما به اندازه‌ای هزینه می کنید که نیاز دارید و اگر وبسایت شما نیاز به گسترش یافتن پیدا کرد به یاد داشته باشید که همواره می توانید میزبان وب خود را بهبود ببخشید. همانطور که گفته شد انتخاب‌های بسیاری پیش رو ماست اما برای انتخاب یک سرویس میزبان وب به چه نکاتی باید دقت کنیم؟

 

 

از خواسته های خود اطمینان کنید

 

قبل از گرفتن هر تصمیمی باید بدانید که چه می خواهید. نوع سرویسی که می‌خواهید را مشخص کنید. دانستن خواسته‌های شما می‌تواند در کم کردن هزینه‌ها به شما کمک کند.

 

مشخصات سرور

 

بعد از انتخاب نوع سرویس، باید مشخصات سروری که احتیاج دارید را مشخص کنید. شما نیاز دارید تا مقدار حافظه، نوع پردازنده، پهنای باند و امنیتی که می‌خواهید را مشخص کنید.

 

به روز رسانی و پشتیبانی سرور

 

همانطور که قبلا گفته شد، امکان گسترش وبسایت شما وجود دارد و شما نیاز دارید تا سرور خود را بهبود ببخشید و یا امکان است با سرور مشکل پیدا کنید؛ پس درمورد نحوه به روز رسانی و پشتیبانی با ارائه دهنده خدمات خود صحبت کنید.

 

استفاده از تجربیات سایر مشتریان

 

مسلما شما اولین مشتری شرکت میزبانی وب نیستید به نظرات و میزان رضایتمندی دیگر کاربران توجه کنید تا با یک ذهن بازتر انتخاب کنید.

 

میزان هزینه

 

باید توجه داشته باشی که برخی از شرکت ها امکان دارد از شما هزینه‌های اظافی دریافت کنند. همچنین برخی ار شرکت‌ها به مشتریان خود شرایط پرداخت اقساطی و سایر مزایا را هم نیز می دهند. با  کمی تحقیق مطمئن شوید که کسی از شما پول اظافی دریافت نمی‌کند.
داشتن یک وبسایت فعال و مفید بدون داشتن یک سرور میزبان وب امکان پذیر نمی‌باشد. سرویس های میزبان وب اطلاعات مربوط به وبسایت شما را بر روی کامپیوتر‌‌های قدرتمندی به نام سرور ها ذخیره می کنند. شما برای داشتن یک سرور لازم نیست سرور‌های خود را بسازید و می‌توانید از خدمات شرکت‌های میزبانی وب استفاده کنید.

 

سرویس های میزبانی وب بر اساس نوع سیستم‌عاملی که بر روی سرورها نصب می‌باشد و طبیعتاً نرم‌افزارها و فایل هایی را که پشتیبانی می‌کنند شاخه بندی می‌شوند. سرویس های میزبانی مشخصاتی را نیز به همراه دارند که نشان دهنده کیفیت و امکانات آن‌ها می‌باشد. اگر برای انتخاب یک سرویس مناسب نیاز به مشاوره دارید کارشناسان دماوند آی تی همواره پاسخگوی شما عزیزان هستند. و همچنین می توانید برای مشاهده پکیج ها و قیمت ها به قسمت میزبانی وب مراجعه نمایید.

تیم دماوند آی تی
بدون نظر

ارسال نظر

نظر
نام
ایمیل
وب سایت