preloder
logo

پیشرو رایان دماوند

این شرکت در سال 1392 ثبت در قالب تیم دماوند آی تی، در حوزه آی تی خدمات مختلفی مانند :
• طراحی انواع وب سایت • بهینه سازی وب سایت • پیاده سازی انواع اپلیکیشن های تحت وب • اده سازی انواع اپلیکیشن های موبایل (اندروید و ios) • مشاوره راه اندازی کسب و کار های آنلاین • برند سازی و آنلاین مارکتینگ • و … ارائه مینماید

طراحی اپلیکیشن اندروید و iOS

طراحی اپلیکیشن اندروید و iOS

طراحی اپلیکیشن اندروید و iOS

 طراحی اپلیکیشن اندروید و iOS 

طراحی اپلیکیشن اندروید و iOS  در حال حاضر انقلاب بزرگی در زمینه گسترش خدمات اینترتی ایجاد کرده است. کسب و کارهای نوپا در دنیای مدرن امروز باید بتوانند در بازار رقابت با غول‌های حوزه خود رقابت کنند. یکی از ابزارهایی که در این راه به تجارت‌های نوپا کمک می‌کند، اپلیکیشن‌های موبایلی است.

اپلیکیشن های موبایلی به شما کمک می‌کنند تا با معرفی کسب و کار و خدماتی که ارائه می‌کنید بتوانید مشتریان بیشتری را جذب کنید. شما می‌توانید با توجه به کسب و کارتان و اهدافی که دنبال می‌کنید، طراحی اپلیکیشن اندروید و iOS انجام دهید.

در ادامه مروری خواهیم داشت بر ویژگی‌های کلیدی هر یک از اپلیکیشن های اندروید و iOS.

  • صفحه نمایش و وضوح

سیستم عامل های اندروید و آی او اس در زمینه‌‌ ‌های بزرگی باهم تفاوت دارند. در طراحی اپلیکیشن اندروید و iOS خود، نیاز دارید این فاکتور ها را در‌نظر‌ بگیرید : اپ شما صفحه نمایش و وضوح یک دستگاه عمومی را چطور اجرا خواهد کرد، سازگاری سخت افزار با قالب و توانایی های مدل های مختلف تلفن.

ساخت اپ در قالب اندروید با توجه به اینکه شما برای دستگاه‌ها با اندازه‌های مختلف از صفحه نمایش  برنامه می‌نویسید ممکن است کمی چالش بر‌انگیز باشد.درحالیکه، آی او اس سیستم یکپارچه‌تری برای اندازه‌ی صفحه نمایش دارد و این ممکن است شما را کمتر به دردسر بیاندازد.

  • سازش

در طراحی اپلیکیشن اندروید و iOS وقتی شما اپ اندروید طراحی می‌کنید فقط برای یک تلفن یا یک دستگاه خاص برنامه نمی‌نویسید، بلکه برای تمامی دستگاه‌های اندروید نظیر تلوزیون و یخچال‌های هوشمند نیز برنامه می‌نویسید. از‌آنجایی که هر دستگاه اندرویدی یک نسخه متفاوت از اندروید را استفاده می‌کند اپ شما باید قابلیت سازگاری با حد‌اکثر نسخه‌های اندروید را داشه باشد. این موضوع کار شما را دشوار اما تقاضا برای اپ شما را افزایش می دهد. از سوی دیگر  در آی او اس تنوع دستگاه‌ها کمتر است که کار شما را آسان و تقاضا برای برنامه را کاهش می‌دهد.

زمان برنامه نویسی

قطعا کوتاه تر بودن زمان طراحی اپلیکیشن اندروید و iOS در یک زبان برنامه نویسی از‌جمله برتری های‌آن است در اندروید به دلیل اینکه تنوع دستگاه ها بیشتر است مراحل تست اپ بیشتر زمان می گیرد زیرا امکان دارد یک اپ بر روی یک دستگاه به خوبی کار کند اما بر‌ روی دستگاه دیگر خیر. پس زمان برنامه نویسی در iOS کوتاه تر است.

محیط های برنامه نویسی

اندروید، اندروید استدیو را جایگزین ایکیلیپس کرده است. همچنین اپل، Xcode را ارتقا بخشیده است. به ‌ویژه در زمینه های اجرا و تست نرم افزار که کاملا محیطی شبیه به گوشی موبایل را فراهم می‌سازد و از این حیث نسبت به اندروید استدیو برتری دارد. اما اندروید استدیو نیز در زمینه‌ی  کد نویسی و طراحی نرم افزار محیط بهتری را ارائه می‌کند.

زبان برنامه‌نویسی

جاوا (اندروید) و سوئیفت (آی و اس) هر دو تقریبا ساختار یکسانی دارند. آنچه این هارا از هم جدا می‌کند این است که در گذشته اگر کدنویسی می کردید امکان در هم‌ریختگی کد وجود داشت. اما امروزه با استفاده از شِئ گرایی در زبان C این مشکل وجود ندارد.

به طور کلی می‌توان نتیجه گرفت اندروید به دلیل تنوع و گستردگی بیشتر سازگاری بیشتر با سخت افزارها و همچنین iOS به دلیل یکپارچگی صفحه نمایش و وضوح دستگاه‌ها و زمان کمتر برنامه‌نویسی مورد‌توجه قرار می‌گیرند. در طراحی اپلیکیشن اندروید و iOS اینکه چه زبانی را برای کارتان در نظر بگیرید درواقع به وسیله استراتژی بازاریابی شما تعیین خواهد شد.

پیشنهاد می کنم بخش های مختلف وب سایت دماوند آی تی را بررسی کرده و همچنین نمونه کارهای ما را مشاهده نمایید و یا برای مشاوره رایگان در ارتباط با طراحی اپلیکیشن خود با ما تماس بگیرید.

کیفیت بالا و پشتیبانی دقیق و هزینه مناسب، فاکتورهای اساسی دماوند آی تی است، دماوند آی تی با بیش از 14 سال سابقه در زمینه طراحی اختصاصی توانایی راه اندازی اپلیکیشن با کامل ترین امکانات و در عین حال زیبا و خلاقانه را دارد. لازم به ذکر است هزینه طراحی اپلیکیشن براساس بودجه شما خواهد بود. 

تیم دماوند آی تی
بدون نظر

ارسال نظر

نظر
نام
ایمیل
وب سایت